طراحی ui چیست ؟ و چطور به کسب و کار شما کمک می کند ؟

طراحی ui فرض نمایید به هتلی رفته اید و یک پول درست حسابی نیز برای اقامت داده اید. این که وارد می شوید تزیینات زرق و برقی و افتخارات میزبانی همین هتل، چشمتان را لبریز می کند و هیجان زده می شوید. البته به محض این که می خواهید پا بر روی پله ها بگذارید و بالا بروید می فهمید که ارتفاعش آن قدر  هست که زانویتان آزرده می شود. یا این که سیستم نورپردازی آن چنانی و گران قیمتش باعث می شود سردرد بگیرید. رنگ دیوار ها و پرده های تالار طعام شما را از اشتها می اندازد. در اولی مجال چمدانتان را توده می کنید و آن جا را به مقصدی ساده خیس البته سهل وآسان خیس رخنه می کنید. اعضا در فضای اینترنت نیز، وبسایت شما را به عنوان یک محل اقامت کوتاه انتخاب می کنند.

 احتمالا خودشان نتوانند تشخیص بدهند البته در به عبارتی ۷ ثانیه ابتدایی تشخیص می دهند که در همین تارنما سهل وآسان میباشند یا این که نه و براین اساس در وبسایت خواهند ماند یا این که خیر؟ همین که اعضا در همین هفت ثانیه چه تصمیمی می گیرند، تا حد متعددی بستگی به طراحی UI وب سایت شما دارد. طراحی UI چیست؟ طراحی ui چیست تارنما خوب مثل غذای خوب است. همانطور که شما اشتهایتان به خوردن هر خوراک را از رنگ و بو و سرو و تزیین عالی به دست می آورید، هر وب سایت مهربانی هم باید آب و رنگ و جذابیت های خویش را داشته باشد. علاوه بر این چنانچه غذایی خوشمزه و خوش رنگ و بو باشد، اما قیمت غذایی پایینی داشته باشد، احتمال دارد در برنامه دائمی و روتین غذای شما جایی نخواهد داشت. تارنما خوب هم حساس طراحی UI عالی اشتهای اعضا را بر می انگیزد و اساسی محتوای خوب آن ها را در سایت نگه می دارد. اگر بخواهید معنای لغوی اش را بدانید می بایست بگوییم که UI سرواژه ای از کلمه User Interface به معنای رابط کاربری است. در واقع طراح UI دارای به کار گرفتن روش ها و ابزارهای مختلف و دانشی که از طراحی تارنما و طراحی گرافیک و همینطور روانشناسی عضو دارد، محیطی برای مخاطبان وبسایت می سازد که در آن راحت و راضی باشند.

چرا طراحی UI وبسایت حساس دارد؟‌ 

اساسی طراحی ui طراح‌ UI کسی میباشد که تصمیم می گیرد کاربران مهم ورود به تارنما شما چه حسی را تجربه کنند. گرچه رغبت عمده ما به اعتراف در همین باره نیست، ولی کل تصمیمات کوچک و بزرگ افراد پیش از نتیجه گیری استدلالی اهمیت تجربه حسی گرفته می شود.‌ در صورتی که قرار هست اعضا درباره کل پروسه مشاهده سایت، سپری نمودن وقت در آن و در نهایت اعتماد به برند و خرید کردن تصمیم بگیرند، باید بستر قابل قبولی به جهت تصمیمات و تجربه حسی آن ها ساخته شود. مواقعی که می توانند در همین تصمیم تاثیر بگذارند، بی شمارند. ولی اهمیت ترین آن ها عبارتند از: رابطه منطقی و خوش منظر المان های طراحی مثل کلیدها روانشناسی رنگ و هماهنگی آن مهم ارزش ها و هویت مارک کاربری آسان و روشن طراحی UI چه تاثیری بر فروش دارد؟ به جهت کاربران تارنما های اینترنتی _ به خصوص آن هایی که کاهش اهمیت تکنولوژی آشنا هستند_ هر سایتی مشابه به شهر جدیدی در دنیای واقعی است.

 اگر همگی چیز واضح و مشخص و معلوم و بی آلایش نباشد به راحتی در آن گم می شوند و از آن جایی که این کابوس مهم یک کلیک روی سوییچ ضربدر نقطه نهایی می یابد ممکن است چنین تصمیمی می گیرند و نرخ پریدن تارنما شما به همین آسانی بالا می رود. اگرچه که محتوای خوب و با ارزش یا این که محصولات اصلی کیفیتی بر روی این وب سایت ارائه کرده باشید. خرید کاربران اینترنتی در یک نقطه رخداد نمی افتد و در ارتفاع مراحل ای که به آن « مسافرت مشتری» می گوییم تراز به تراز پیش می رود.

مشتریان بالقوه شما در در آغاز اهمیت جستجوی سوال ها خویش در موتورهای جستجو به شما دسترسی پیدا می‌کنند. در صورتی که تارنما شما نظم خیالی به اندازه را برایشان رقم بزند به قرائت مطالب مشغول می شوند. آن گاه کلیدی خواندن جواب سوالاتشان در تارنما شما به برندتان اعتماد می کنند. در همین تراز چنانچه به طور مانند قاب محتوا یا این که فونت متن یا رنگ ها اساسی دانش و اطلاع کافی تعیین نشده باشند، اعضا را از دست خواهید داد. حساس خواندن محتوای موءثر وبسایت شما، درصورتیکه سرنخ های فروش یا کلید ها و فرم های CTA را به صدق جای گذاری کرده باشید کاربران به سمت  دسته‌ها بلاگ