راهنمای خرید هود مخفی

چه در حال به روزرسانی ، چه به روزرسانی و چه در بازسازی آشپزخانه خود باشید ، یک هود محدوده یک شریک ضروری برای اجاق گاز شماست. هودهای محدوده بو ، پخت و پز ، گرما ، چگالش و گریس را جمع آوری می کنند و از تجمع این مواد غیرقابل تصرف در سقف شما یا در کل بقیه آشپزخانه شما جلوگیری می کنند. درباره ویژگی های اصلی اطلاعاتی کسب کنید که هنگام خرید یک هود برد جدید بدانید.

انواع هود محدوده

در زیر کابینت
رایج ترین سبک هود محدوده ، این گزینه باریک به قسمت پایین کابینت روی بیش از دامنه شما می چسبد و به راحتی می توانید در فضای موجود خود ادغام شوید.

دیواری که
به جای دیوار یا سقف کابینت ، به یک دیوار متصل شده است ، از این سبک در هنگام وقفه در کابینت بالایی ، بدون کابینت بالایی یا قفسه باز استفاده می شود.

جزیره ای
که به عنوان کاپوت های دودکش نیز شناخته می شود ، این سقف ها از بالای یک جزیره آشپزخانه آویزان است. اگر جزیره شما اجاق گاز شما قرار دارد ، این بهترین گزینه برای بی هوشی است.

تهویه پایین معایب هود مخفی فیلتر
این مدل ها بیشتر وقتی استفاده می شوند که یک محدوده در ناحیه ای ناخوشایند قرار داشته باشد ، مانند جلوی پنجره ، زیرا آنها از نظر بصری کمتری دارند و می توانند به دور از محدوده قرار بگیرند – چه به طرف و چه در پشت.

بسته های برق یا درج
این گزینه های بدون سیم اغلب در هود های سفارشی استفاده می شوند. اساساً روده هود بدون محفظه ، این گزینه ایده آل برای هرکسی است که به دنبال ایجاد یک هود است که با کابینت آنها مطابقت داشته باشد ، یا اگر منطقه ای که هود در آن قرار خواهد گرفت ، از نظر اندازه نامتعارف است.

گزینه های سبک و رنگ

تقریباً هر ترکیب رنگی و متریال قابل تصور با سفارشی سازی امکان پذیر است ، اما رایج ترین انتخاب فولاد ضد زنگ است. گزینه های سیاه ، سفید ، طلا ، برنز و حتی چوب نیز به راحتی در دسترس است و سبک های رایج شامل شیشه های خمیده ، گرد ، مربع و حتی مدرن است. در حالی که بیشتر صاحبان خانه برای داشتن سبک هایی متناسب با وسایل و لوازم جانبی فعلی خود تصمیم می گیرند ، یک هود محدوده در رنگ و یا لهجه لهجه می تواند یک ویژگی جالب توجه باشد.

قدرت هود محدوده

اندازه گیری شده در فوت مکعب در دقیقه (CFM) ، قدرت هود دامنه یا ظرفیت جریان هوا مقدار هوای خارج شده از آشپزخانه در دهانه یک دقیقه است. هنگام تصمیم گیری در مورد حداقل CFM مورد نیاز برای نیازهای شما ، چندین فاکتور را باید در نظر بگیرید:

اندازه دامنه برد
با شش مشعل گاز احتیاج به فن قوی تری نسبت به برد الکتریکی کوچک دارد.

برد الکتریکی یا گازی
یک اجاق گاز برقی حداقل به 300-450 CFM نیاز دارد ، در حالی که محدوده بنزین برای عملکرد بهینه به 600-1200 CFM نیاز دارد. برای اندازه گیری دقیق حداقل مقاومت فن برد دامنه بنزین ، با سازنده بررسی کنید تا میزان واحدهای حرارتی انگلیس (BTU) برد شما مشخص شود و 100 برابر تقسیم شود.

دفعات استفاده از
اگر شما اغلب طبخ و یا استفاده از مشعل متعدد در یک بار، شما یک فن قوی تر نیاز به جذب گرما افزایش یافته است، به طوری باشید که در ذهن در هنگام انتخاب بهترین هود برای خانه خود را.

اندازه اتاق
آشپزخانه های بزرگتر به هوای هود قوی تری نیاز دارند تا میزان هوای بیشتر را به خود اختصاص دهند. به راحتی می توانید با ضرب کردن کف پای مکعب آشپزخانه خود در 15 ، و حداقل تقسیم بر 60 (تعداد دقیقه در یک ساعت) حداقل CFM مورد نیاز را پیدا کنید.

سطح صدا

یک شکایت رایج از محدوده هود ، میزان تولید نویز است. این سر و صدا در گونها اندازه گیری می شود ، اما برخی از تولید کنندگان ممکن است سطح صدا در دسی بل ها را فراهم کنند. متوسط ​​هود برد دو تا شش تنظیم سرعت دارد. تنظیم پایین باید به حدود 3 عدد برسد (حدود 40 دسیبل) که تقریباً در همان سطح صدا با یخچال در حال اجرا است. بلندترین دامنه های هود به دلیل داشتن موتور و گزینه های تنظیم بالاتر ، دارای CFM بالاتر هستند. این حداکثر در حدود 7 یا 8 سونی (حدود 56 تا 57 دسیبل) یا تقریباً صدای سر و صدای ترافیک خواهد بود. اگر یک هود با سر و صدا از استفاده آن جلوگیری می کند ، به خروجی سونوس توجه بیشتری کنید.

فیلترهای گریس

هودهای محدوده فیلترهای فلزی با مجاری از فیلترهای آلومینیومی یا استنلس استیل استفاده می کنند تا قبل از اینکه مجاری از آن خارج شود ، گریس را به دام بیندازند. فیلترهای مش به راحتی قابل جابجایی هستند و می توان آنها را با دست یا در ماشین ظرفشویی شستشو داد.

فیلترهای زغال چوب
هودهای غیر مجرای گریس را با فیلتر ذغال به دام می اندازند که بسته به فرکانس استفاده نیاز به تعویض هر چند ماه یا در صورت نیاز دارد.

ارتفاع نصب شده

ارتفاع نصب پیشنهادی ایده آل بین 26 اینچ و 32 اینچ بالاتر از سطح آشپزخانه یا محدوده شما است. با این وجود ، هنگام نصب هود برد خود ، چیدمان آشپزخانه و ارتفاع شخصی خود را نیز در نظر بگیرید.

سایر ویژگی های هود محدوده

پنکه متغیر متغیر با سنسورهای حرارتی
این ویژگی به طور خودکار افزایش گرما را تشخیص می دهد و فن را با سرعت بیشتری برای تغییر در تنظیم قرار می دهد. برخی از مدل ها حتی وقتی دما به حد خطرناکی می رسند ، زنگ خطر را به صدا در می آورند.

خودکار سیستم خاموش شدن
یک ویژگی سیستم خاموش شدن خودکار اجازه می دهد تا شما را خاموش هود محدوده پس از یک مقدار از پیش تعیین شده از زمان.

تغییر چراغ نشانگر فیلتر
این مدل ها نشان می دهد که فیلتر باید تمیز شود یا تمیز شود.

چراغها و چراغهای روشنایی
بیشتر هودها شامل نور فلورسنت ، هالوژن ، LED یا روشنایی رشته ای هستند. تعداد و قرارگیری چراغ ها براساس مدل و سازنده متفاوت است.

خود تمیز کردن یا عملکرد بدون فیلتر
برخی از مدل ها دارای فیلترهایی هستند که باید تغییر کنند ، در حالی که برخی دیگر هنوز از فیلترها استفاده می کنند اما یک مکانیزم داخلی دارند که به طور خودکار آن را تمیز می کند.