راهنمای خرید سینک آشپزخانه شما

با داشتن بسیاری از سبک ها ، مواد و تنظیمات مختلف ، می توانید پیدا کردن سینک مناسب برای آشپزخانه شما دشوار باشد. مسلماً ، یک سری تصمیماتی وجود دارد که باید قبل از خرید سینک آشپزخانه اتخاذ کنید ، اما اتخاذ این تصمیمات نیازی به ایجاد سردرد ندارد . راهنمای زیر گزینه های بسیاری از ویژگی های موجود را به عنوان مصرف کننده در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد انتخاب سینک آشپزخانه مناسب بگیرید.

اندازه مناسب را انتخاب کنید
اولین چیزی که باید در نظر بگیرید اندازه سینک آشپزخانه ای است که خریداری می کنید. این بستگی به اندازه کابینت پایه ای دارد که سینک در آن قرار دارد. کابینت پایه سینک می تواند از عرض 30 تا 42 range باشد ، هرچند که برخی از تولید کنندگان کابینت هایی با ابعاد بزرگتر و کوچکتر را ارائه می دهند. ترفند انتخاب سینک اطمینان حاصل می کند که عرض حداقل 3 ″ از عرض کابینت کوچکتر باشد تا امکان نصب و نصب مناسب فراهم شود. به عنوان مثال ، یک سینک 33 اینچ مناسب برای کابینت پایه 36 اینچ است.

سینک ظرفشویی گرانیتی ایرانی سه تایی بلانکو
سینک ظرفشویی سه تخته بزرگ بلانکو | منبع عکس: لوله کشی قطعات به علاوه

اگر هنوز کابینت پایه خود را خریداری نکرده اید ، برای انتخاب اندازه سینک خود اتاق جادوگری بیشتری دارید. کابینت پایه سینک که شما انتخاب می کنید باید به اندازه آشپزخانه شما بستگی داشته باشد. درنهایت ، هرچه آشپزخانه بزرگتر باشد ، کابینت پایه سینک بزرگتر قابل پذیرش است. براساس اعلام انجمن ملی آشپزخانه و حمام ، آشپزخانه های کوچکتر که کمتر از 150 متر مربع باشند باید از سینک ظرفشویی مدل 22 × 24 استفاده کنند. صاحبان خانه های دارای آشپزخانه های بزرگتر این امکان را دارند که مدل های کاسه دوتایی یا حتی سه گانه خریداری کنند.

انتخاب درست نصب
سینک زیر آب فلزی ضد زنگ
سینک زیر پوستی استیل ضد زنگ | منبع عکس: بلانکو آلمان

چند گزینه مختلف برای نصب سینک آشپزخانه روی میز شما وجود دارد. یکی از محبوب ترین گزینه های نصب ، گزینه سقوط به بالا و پایین ، جایی است که لبه سینک در بالای کانتر قرار دارد. سینکهای سینک و سینک های ساخته شده از جنس سبک و سبک معمولاً معمولاً با کلیپ و پیچ های زیر آن به صفحه محکم بسته می شوند. سینک های سنگین تر مانند مدل های چدنی با وزن خود در محل نگهداری می شوند. این نوع نصب آسانتر ، سریعتر است و تقریباً درمورد هر ماده کانتر قابل استفاده است. در صورت نیاز به تعویض سینک ، می توان آن را به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت برای countertop انجام داد.

یکی دیگر از گزینه ها گزینه undermount است که در آن سینک در واقع به قسمت زیرین میز کانتر متصل شده و ظاهری بدون درز و پیچیده تری ایجاد می کند. این گزینه نصب بیشتر در صفحات سنگی مانند گرانیت و سنگ مرمر و سایر سطوح جامد مهندسی شده محبوب است. برای میزهای روکش ورقه ای توصیه نمی شود زیرا لبه بالای سینک در معرض آن است. این گزینه نصب ممکن است از بالای صفحه ارجح باشد زیرا لبه های مخفی سینک امکان تمیز کردن راحت تر را فراهم می آورد.

یکی دیگر از گزینه های یکپارچه و پیچیده (هر چند گران تر ) ، یک سینک انتگرال است ، که در آن سینک در واقع درون کاناله قرار دارد و از همان مواد دقیقی ساخته شده است. عدم وجود لبه ها و درزها امکان تمیز کردن آسان را نیز فراهم می کند و علاقه بصری را ایجاد می کند که مطمئناً باعث دلخوری میهمانان شما خواهد شد. شما باید به دنبال تولیدکنندگان تخصص باشید زیرا اندازه و نصب سینک و میز کانتر باید دقیق باشد.

سینک خانه گرانیت یکپارچه.
سینک ظرفشویی یکپارچه گرانیت سفارشی ساخته شده. | منبع عکس: سنگ مرمر و گرانیت سفارشی

سینک های مزرعه مزرعه ، که به عنوان سینک های جلوی پیش بند نیز شناخته می شوند دارای یک کاسه عمیق منفرد هستند و در بالای یک کابینت مخصوص نصب شده اند که باعث می شود قسمت جلوی سینک باز و در معرض آن بماند. سینک های خانگی مزرعه گزینه ای محبوب برای کلبه ، کشور و سایر سبک های سنتی طراحی آشپزخانه است . آنها در انواع مختلفی از مواد موجود هستند و گرایش بیشتری دارند.

علاوه بر انتخاب نصب که به بهترین شکل با سبک آشپزخانه شما کار می کند ، باید تصمیم بگیرید که چه تعداد سوراخ روی عرشه پشت سینک مورد نیاز خواهد بود. این سوراخ ها به منظور انطباق شیر آب ، دیافراگم صابون ، شیلنگ اسپری و سایر ویژگی ها هستند. سینک ظرفشویی ها به اندازه یک و پنج سوراخ موجود است ، اما سینک متوسط ​​با سه یا چهار سوراخ همراه خواهد بود. اگر در هنگام خرید یک سینک با سوراخ های زیاد اتفاق می افتد ، پوشش های تزئینی موجود است.

انتخاب مواد مناسب
یک تن مواد برای انتخاب وجود دارد که هرکدام مزایا یا ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. انتخاب مواد مناسب به سبک زندگی شما ، ترجیحات شخصی شما و طراحی کلی آشپزخانه شما بستگی دارد.

فولاد ضد زنگ

استیل ضدزنگ یکی از رایج ترین گزینه های سینک ظرفشویی آشپزخانه است. آنها در ضخامتهای مختلفی وجود دارند که به عنوان سنج نیز شناخته می شوند. سینک های فولادی ضد زنگ ضخیم تر 18-16 از کیفیت بالاتری برخوردارند زیرا سخت تر کردن و خراش دادن آنها سخت تر است ، اما همچنین کمی گران تر هستند. در حالی که غالباً گفته می شود که سینک ظرفشویی بالاتر نویز را کاهش می دهد ، عده ای معتقدند که ممکن است تفاوت زیادی نداشته باشد. با این حال ، مهم نیست که سنج ، اگر از سر و صدای زحمت کشیدید ، گزینه هایی برای عایق کردن قسمت زیرین سینک برای کاهش لرزش وجود دارد. به طور کلی سینک ظرفشویی از جنس استنلس استیل جذاب است زیرا مقرون به صرفه ، با دوام و تمیز کردن آن آسان است.

چدن

سینک چدنی لعابی دو کاسه کوهلر Kohler.
سینک چدنی لعابی دو کاسه کوهلر Kohler.

سینک های چدنی با لایه ای از مینای دندان در بالا تولید می شود که نه تنها به آن یک شیشه جذاب مانند شیشه می بخشد ، بلکه یک پایان صاف و بادوام نیز به وجود می آورد که به راحتی تمیز می شود. نصب کمی پیچیده تر است و ممکن است دست بیشتری روی عرشه لازم باشد. هنگامی که اجسام تیز روی آنها ریخته می شود می توان سطوح مینای دندان را خرد کرد و با گذشت زمان ، آهن زیر آن شروع به زنگ زدگی خواهد کرد. اما می توان مینای دندان را ترمیم کرد و با درمان مناسب ، سینک های چدنی می توانند نسلی پایدار باشند.

اکریلیک

سینک های اکریلیک از پلاستیک ساخته شده اند که به شکل سینک ساخته می شوند و با فایبرگلاس تقویت می شوند. این یک گزینه ارزان تر است که از لکه مقاوم بوده و تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. در حالی که ممکن است مستعد خراش باشد ، این خراش ها را می توان شن و ماسه زدایی کرد. با این حال ، سطوح آکریلیک می توانند در اثر گرما آسیب ببینند ، بنابراین باید مراقب باشید گلدان و قابلمه داغ را مستقیماً روی سطح قرار ندهید.

کامپوزیت

سینک های کامپوزیت با تعدادی ماده ساخته شده و یک انتخاب با دوام و کم تحمل هستند. سینک های کامپوزیت با محتوای گرانیت بالا به خصوص با دوام هستند ، گرچه ممکن است گران تر باشند. با سینک های کامپوزیت ، رنگ ها و استایل های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد که این امر باعث می شود تا گزینه هایی مناسب برای افرادی که سبک طراحی آشپزخانه کمتری دارند ، انتخاب خوبی باشد. بر خلاف آکریلیک ، مواد کامپوزیتی برای مقاومت در برابر گرما ساخته شده و آنها را به گزینه ای مناسب برای سرآشپز مشتاق تبدیل می کند.

مس

سینک مس تک کاسه ای بافت. | منبع عکس: عتیقه های کانتون
سینک مس تک کاسه ای بافت. | منبع عکس: عتیقه های کانتون

به تازگی ، مس ماده ای است که در طراحی داخلی ، به ویژه در آشپزخانه ها و حمام ها ، بازآفرینی بزرگی داشته است. تن گرم ، دوام و خاصیت ضد میکروبی آن باعث شده است تا با داشتن انواع سبک آشپزخانه برای صاحبان خانه گزینه ای محبوب شود. سینک مسی شما زنگ نمی زند ، اما می تواند در حین پیری پتوی آن را بگیرد. با این حال ، این ویژگی دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان خانه تصمیم به انتخاب مواد مس دارند. پاتینای پیر ، ظاهری منحصر به فرد به وجود می آورد که می تواند تقریباً در مورد زیبایی شناسی هر آشپزخانه تا سطح کاملاً جدیدی قرار بگیرد. سینک های مس تمایل دارند که هر سینک به صورت جداگانه تولید شود. گزینه های سفارشی نیز موجود است.

امیدوارم گزینه های سینک آشپزخانه شما کاملاً واضح تر باشد و اکنون دقیقاً می دانید کدام سبک ، مواد و سبک نصب برای آشپزخانه شما به بهترین وجه کار خواهد کرد. اگر سوالی دارید ، در صورت تمایل نظر خود را ترک کنید!