هنگامی که جهان ‘از خواب بیدار’?

Paul M. ساتر است یک اخترفیزیکدان در دانشگاه استونی بروک و Flatiron موسسه میزبان بخواهید یک فضانورد و “فضای رادیو” و نویسنده “جای خود را در جهان.” ساتر کمک این مقاله به Space.com’s کارشناس صدای: Op-Ed & بینش.

این یک لحظه بزرگ برای ما هستی که اولین ستاره از خواب بیدار شد اما از آن گریزان یکی برای دانشمندان است.

در تحقیقات جدید یک تیم از ستاره شناسان به شناسایی برخی از قدیمی ترین کهکشان ها دیده می شود. این اشیاء در حال حاضر به طور کامل تشکیل شده که جهان فقط 680 میلیون سال, با توجه به, دانشمندان, که همچنین شواهدی وجود دارد که این کهکشان شدند جاری شدن سیل در محیط اطراف خود را با اشعه ماوراء بنفش.

که سیل عظیم تشکیل حباب که در آن گاز خنثی شد انرژی و یونیزه ارائه اخترشناسان برای اولین بار مستقیم تصویر از یک تحول عمده عصر ما در جهان است.

مرتبط با: عکس های خیره کننده از ما کهکشان راه شیری (گالری)

قبل از سپیده دم

مدت ها پیش وجود نداشت تک ستاره درخشان سراسر جهان است. در روزهای اولیه از ما هستی, همه چیز زیبا: فقط در مورد همان میانگین تراکم از جایی به جای. کمی خسته کننده است واقعا.

همچنین depressingly خنثی کاملا تغییر از اولین روز از جهان است. حتی پیش از آن در چند صد هزار سال پس از انفجار بزرگما هستی خیلی دنگ داغ و متراکم بود که پلاسما; ثابت گونه به گونه jostling تا به حال از هم جدا پاره اتم را تشکیل الکترون و هسته است.

اما همه که هرج و مرج به پایان رسید که جهان تبدیل به یک رسیده پیر 380,000 ، که وقتی همه چیز شد گسترش به اندازه کافی و درجه حرارت پايين بود به اندازه کافی برای الکترون به ترکیب خود را با خانواده های هسته ای و به شکل اول از اتمهای هیدروژن و هلیوم. با این رویداد آمد انتشار مقدار زیادی از تابش است که ما هنوز هم می دانید و عشق امروز: ریزموج زمینه کیهانی.

برای میلیون ها سال جهان آویزان در اطراف در این وضعیت آرام و بی طرفی. اما به عنوان جهان گسترش یافته و سرد دانه های کوچک شروع به شکل تکه های که گاز شد, توسط تصادفی شانس کمی متراکم تر از محیط اطراف خود. که کوچک افزایش داد و آنها را کوچک گرانشی لبه نقشه کشی مواد از محله خود را بر روی آنها. چرا که آنها رشد کرده بود, آنها تا به حال حتی بیشتر گرانشی نفوذ کشیدن مواد بیشتر بر روی آنها ،

بیت به بیت, بیش از میلیون ها اولین ستاره ها و کهکشان ها رشد کرد و در سکوت تیره و خنثی جهان.

کیهانی سحر بیدار

ما نمی دانیم دقیقا زمانی که اولین ستاره تشکیل شده اما ما می دانیم که زمانی که آنها را در یک راه فوق العاده. چرا که جهان نیست خنثی دیگر — آن را یونیزه.

بسیاری از مواد است که شما در ارتباط برقرار کردن با روزانه ساخته شده است تکمیل اتم ها از هسته ها وحی احاطه شده توسط پوسته از الکترون ها صیقل با برس گردان و ترکیب با یکدیگر در فوق العاده پیچیده رقص که ما شیمی.

اما این وضعیت منحصر به فرد است. تا کنون اکثریت قریب به اتفاق مهم در جهان امروز یک پلاسماهمان دولت آن را در طولانی پیش الکترون ها و هسته های رایگان برای زندگی جداگانه خود را زندگی می کند. خورشید ؟ پلاسما. دیگر ستاره ؟ پلاسما. سحابی? پلاسما. مسائل بین تمام ستاره ها و سحابی ها? پلاسما.

زمانی که جهان ما شد 380,000 قدیمی آن تبدیل شده از پلاسما به گاز خنثی. امروز بیش از 13 میلیارد سال بعد آن را بیشتر پلاسما دوباره. چیزی که باید اتفاق افتاده است; چیزی که باید از هم جدا پاره همه کسانی اتم ها در جهان است. و با توجه به این که ما مشاهده جهان به پلاسما به عنوان دور برگشت به عنوان ما می توانیم نگاه به برخی از اولین ستاره ها و کهکشان ها به نظر می رسد بر روی کیهانی مرحله هر آنچه که باعث این “reionization” اتفاق افتاده است باید خیلی زود.

ستاره شناسان فکر می کنم شدید اشعه ماوراء بنفش پمپ توسط نسل اول ستاره ها (و مرگ و میر خود را به عنوان انفجار ابرنواختر) تبدیل جهان ما را به پلاسما. اما frustratingly ما نمی دانیم دقیقا زمانی که. حتی ما قدرتمند ترین تلسکوپ و عمیق ترین نظرسنجی ندارد و توانایی (در عین حال) به نظیر که تا کنون به جهان است. ما به وضوح می توانید ببینید ریزموج زمینه کیهانی و ما به وضوح می توانید ببینید جهان به عنوان آن است که امروز در وسط بیت در حال حاضر یک cosmological رمز و راز است.

ما نمی دانیم که اولین ستاره به نظر می رسد — یک رویداد ستاره شناسان دوبله “سپیده دم کیهانی” — و ما نمی دانیم که متعاقب آن “عصر reionization” آغاز شد.

باد حباب

اما این وضعیت شروع به تغییر. شکار است برای مسن تر کهکشان ها همراه با نظرسنجی از گاز در محیط اطراف خود را به عنوان ما سعی می کنیم برای دریافت یک دسته در این مهم زهاری فاز در رشد و تکامل جهان ما. به تازگی یک تیم بین المللی از محققان سه کهکشان ها است که بسیار ضعیف فوق العاده کوچک و ذهن-bogglingly دور.

این جانوران کوچک کهکشان ها در حال حاضر به طور کامل شکل گرفته و عامل زمانی که جهان ما فقط 680 میلیون سال است. که تعجب آور نیست — ما در بر داشت کهکشان هایی که قبل از — اما در این مطالعه محققان جدید اضافه چین و چروک: با بررسی تابش های ناشی از محیط زیست در نزدیکی سه نفر آنها کشف کرده اند که کهکشان ها در حال حاضر شروع به ضربه حباب از یونیزه پلاسما به محیط اطراف خود.

به عبارت دیگر تابش پمپاژ خارج از کهکشان ها در حال حاضر آغاز شده برای تبدیل جهان اطراف آنها مانند جوش های روی پیشانی یک نوجوان. این اولین نشانه روشن از عصر reionization در حال پیشرفت است. و در حالی که ستاره شناسان تا به حال نتیجه گرفت که جهان به پایان رسید reionizing زمان آن ضربه اول خود را میلیاردم تولد هیچ کس مشکوک است که آن را می تواند رخ دهد این در اوایل.

این کهکشان ها را از اهداف عالی برای آینده جیمز وب تلسکوپ فضایی است که به طور خاص طراحی شده برای مطالعه این دوران ما تاریخ کیهانی. اگر نتیجه نگه می دارد و نمونه های بیشتر از reionization یافت, ما ممکن است در نهایت قادر به درک این تحول عصر از ما جهان باستان خشونت آمیز گذشته است.

این تحقیق توضیح داده شده است در یک مقاله ارسال شده به سرور preprint arXiv.org در Jan. 7.

دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

ترجمه مقاله ISI

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de