قاره گمشده از Zealandia پنهان سرنخ ها به حلقه آتش تولد

پنهان زیراب قاره Zealandia تحت یک تحول در زمان تولد وجود حلقه ای از آتش است.

Zealandia است یک تکه از پوسته قاره درب بعدی را به استرالیا. آن را تقریبا به طور کامل در زیر اقیانوس به غیر از چند برآمدگی مانند نیوزیلند و کالدونیای جدید. اما با وجود آن زیراب وضعیت Zealandia ساخته شده است از منیزیم و آهن غنی پوسته اقيانوسی. به جای آن تشکیل شده است کمتر متراکم پوسته قاره. وجود این فرد زمین شناسی شناخته شده است از آنجا که 1970s اما تنها به تازگی است Zealandia شده است با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. در سال 2017 دانشمندان علوم زمین گزارش شده در مجله GSA امروز که Zealandia واجد شرایط به عنوان یک قاره در حق خود لطف ساختار آن و آن جدایی از قاره استرالیا.

در حال حاضر تجزیه و تحلیل جدید از تکه های Zealandia از زیر کف اقیانوس در سال 2017 نشان می دهد که این قاره قرار گرفتند تشنجات تغییر بین 35 میلیون و 50 میلیون سال پیش. به عنوان برخورد قاره فرایند شناخته شده به عنوان فرورانش آغاز شده و در غرب اقیانوس آرام, بخش هایی از شمال Zealandia افزایش یافت تا آنجا که 1.8 مایل (3 کیلومتر) و بخش های دیگر کاهش یافته است در ارتفاع با یک مقدار مشابه. (فرورانش رخ می دهد که یک صفحه تکتونیکی برخورد با یکدیگر و غرق در زیر آن.)

مرتبط: وای! وحشی آتشفشان در تصاویر

“این تغییرات چشمگیر در شمال Zealandia منطقه مورد اندازه هند همزمان با کمانش از لایه های سنگ (شناخته شده به عنوان اقشار) و شکل گیری زیر آب, آتشفشان, در سراسر اقیانوس آرام غربی” مطالعه همکاری نویسنده روپرت Sutherland, یک متخصص ژئوفیزیک در Te Herenga Waka-دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و جرالد دیکنز از دانشگاه رایس در تگزاس نوشت: در مکالمه.

آن را در یک کلام تولد از حلقه آتش قوس از مناطق فرورانش است که محافل اقیانوس آرام. حلقه ای از آتش را تکتونیکی فعالیت همراه است نسبتا مکرر زلزله و مناطق از فعالیت های آتشفشانی است.

“یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد مشاهدات ما این است که آنها نشان می دهد نشانه های اولیه از حلقه آتش تقریبا به طور همزمان در سراسر غرب اقیانوس آرام” ساترلند در بیانیه ای گفت.

Zealandia جدا از supercontinent گندوانا حدود 85 میلیون سال پیش. نه چندان شناخته شده بود در مورد پویایی خود را از آن پس در سال 2017 های بین المللی اقیانوس کشف برنامه سفر 371 ارسال تحقیقات عروق به حفاری در کف اقیانوس در زیر دریای تاسمان, زیر رسوبی گل از هزار سال اخیر و به سنگ گذاشته مدتها قبل به عنوان اواخر کرتاسه (100.5 به 66 میلیون سال پیش).

با استفاده از کوچک فسیل های یافت شده در رسوبات محققان قادر به تعیین ارتفاع رسوبات در زمان آنها گذاشته شد. آنها دریافتند که در سه سایت در شمال Zealandia این رسوبات از بین 35 میلیون و 50 میلیون سال پیش موجود فسیل که نشان داد کم عمق صخره اکوسیستم. این سایت امروز نشستن در وسط دریای تاسمان, در نزدیکی منطقه ای به نام لرد هاو افزایش است. نزدیک به وانواتو در آنچه که امروز در کالدونیای جدید تغار محققان دریافتند تک سلولی پلانکتون گونه است که در آبهای عمیق تر نشان می دهد که ارتفاع Zealandia کاهش یافته بود در همان 35 – 50-میلیون-سال قاب زمان.

پس از ظهور شمالی Zealandia و نشست کالدونیای جدید از طریق منطقه قاره غرق شده دیگر 0.6 مایل (1 متر) در زیر دریا.

ساترلند و همکارانش در حال حاضر گمان می کنند که این تغییرات در Zealandia در این زمان بود بخشی از یک اختلال است که به سرعت منجر به شکل گیری حلقه آتش فرورانش مناطق اطراف غربی اقیانوس آرام است.

“ما نمی دانیم که در آن یا چرا” ساترلند در بیانیه ای گفت: “اما چیزی اتفاق افتاده است که به صورت محلی ناشی از جنبش گسل شروع به لغزش مانند زلزله حرکت به سرعت در حال گسترش افقی بر روی بخش مجاور گسل سیستم و سپس در اطراف غربی اقیانوس آرام است.”

این روند گرفته اند بیش از یک میلیون سال را نشان داده دراماتیک بازآرایی زمین شناسی غربی اقیانوس آرام است.

“چه شد عواقب ناشی از این تغییرات جغرافیایی برای گیاهان, حیوانات و منطقه ای آب و هوا? می تواند ما را به یک مدل کامپیوتری از فرآیندهای زمین شناسی است که اتفاق افتاده در عمق? ما هنوز هم بدانند برخی از این, اما ما نمی دانیم این رویداد تغییر جهت و سرعت حرکت اکثر صفحات تکتونیکی بر روی زمین” ساترلند و دیکنز نوشت: در مکالمه. “این یک رویداد واقعا اهمیت جهانی — و ما در حال حاضر واقعا خوب مشاهدات و ایده ها برای کمک به ما در رسیدن به پایین چه اتفاقی افتاده است.”

در اصل منتشر شده در Live علم.

پیشنهاد: صرفه جویی حداقل 53% با ما آخرین مجله معامله!

با چشمگیر اجزا تصاویر نشان می دهد که چگونه همه چیز تابع و مدل عکاسی جهان الهام بخش ترین عینک چگونه کار می کند نشان دهنده اوج جذاب, واقعی, بازی سرگرم کننده برای یک جریان اصلی مخاطبان مشتاق به نگه دارید تا با آخرین تکنولوژی و قابل توجه ترین پدیده در این سیاره و فراتر از آن. نوشته شده و ارائه شده در یک سبک است که باعث می شود حتی پیچیده ترین موضوعات جالب و آسان به درک چگونه کار می کند لذت می برد توسط خوانندگان از همه سنین.
مشاهده معامله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de