دانشمندان جستجو 10 میلیون ستاره، هیچ نشانه ای از تمدن بیگانه را ببینید

شانه صحرا

یک تیم از دانشمندان شکار برای تمدن های فرازمینی فقط اسکن 10 میلیون ستاره — و بازگشت با هیچ چیز.

به گزارش CNET،دانشمندان دانشگاه کرتین استرالیا و سازمان تحقیقاتی CSIRO منطقه وسیعی از فضا را با آرایه ای از 4096 آنتن اسکن کردند به این امید که ممکن است انتقال های رادیویی یک جامعه بیگانه را بردارند، اما خشک شدند. این کشف امکان زندگی فرازمینی را رد نمی کند – اما اگر وجود داشته باشد، یا در جای دیگری است یا فناوری ندارد که شبیه ما باشد.

شبکه پهن

بر اساس تحقیقاتی که روز دوشنبه در مجله انتشارات انجمن نجوم استرالیا منتشر شد، این جستجو بزرگترین جستجو در نوع خود با دو دستور بزرگی بود. و در حالی که دانشمندان امیدوار بودند که چیزی پیدا کنند،آنها هنوز امید خود را در دست دارند.

پس از همه، حتی مقیاس بزرگ خود را مانند شکار برای یک جسم در اقیانوس بود، اما تنها چک کردن “حجمی از آب معادل یک استخر بزرگ حیاط خلوت،” محقق CSIRO چنوآ Tremblay به CNETگفت.

ترمبلی افزود: «به دنبال امضاهای تکنو فرض بر این است که تمدن [دارای] فناوری شبیه به فناوری خودمان باشد.»

Hitching A Ride

برای بهتر یا بدتر، این آزمایش های SETI در تلاش های علمی دیگر تکیه می کنند – و ستاره شناسان به طور کلی برای زندگی در مناطقی از فضا شکار می کنند که در حال حاضر برای اهداف دیگر مورد کاوش قرار می گیرد. بنابراین آنها هنوز نمی دانند که آیا آنها به یک تکه جدید از آسمان شب برای تلاش بعدی خود را حرکت می کند، و نه آنها می دانند که در آن خواهد بود.

ترمبلی به CNET گفت: «جایی که بعد از آن می رویم به علم دیگر بستگی خواهد داشت.»

ادامه مطلب: ستاره شناسان پیدا کردن هیچ نشانه ای از فن آوری بیگانه پس از اسکن بیش از 10 میلیون ستاره [CNET]

بیشتر در SETI : تیم SETI را افزایش می دهد تعداد ستاره هایی که ممکن است میزبان زندگی تا 200x

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de