دست رباتیک با استفاده از نرم لمسی به گرفتن و گرفتن

جدید و قدرتمند دست رباتیک می تواند ایجاد امن تر ربات انسان تعاملات مهندسین می گویند.

صنعتی تنظیمات اغلب با استفاده از روبات برای انجام وظایف است که نیاز به تکراری بتواند و دستکاری اشیاء. پایان یک ربات است که مشابه دست انسان است به نام پایان موثر یا پنجه.

“رمان های انسان نما دست طراحی نرم-سخت ترکیبی انعطاف پذیر پنجه. آن می تواند تولید بزرگتر بتواند از نیروی سنتی خالص نرم و به طور همزمان بود با ثبات تر و دقیق دستکاری نسبت به دیگر همتایان استفاده می شود برای اشیاء سنگین تر می گوید:” منجر نویسنده Changyong کائو استادیار در بسته بندی, مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه ایالتی میشیگان و مدیر آزمایشگاه نرم ماشین آلات و الکترونیک.

به طور کلی نرم-دست تسمه مورد استفاده در تنظیمات که در آن یک شی ممکن است شکننده نور و شکل نامنظم—در حال حاضر چندین معایب: تیز سطوح ضعیف ثبات در بتواند بارهای نامتعادل و نسبتا ضعیف بتواند نیروی برای حمل بارهای سنگین.

در هنگام طراحی دست رباتیک جدید, مدل, Cao و تیم خود را در زمان به در نظر گرفتن تعدادی از انسان-محیط تعاملات از چیدن میوه به حساس مراقبت های پزشکی. آنها شناسایی شده است که برخی از فرآیندهای نیاز به امن اما شرکت تعامل با اشیاء شکننده; ترین موجود آوردن سیستم های مناسب برای این منظور است.

این تیم توضیح می دهد که طراحی تازگی منجر به یک نمونه نشان دادن شایستگی های پاسخگو و سریع و بسیار سبک وزن و پنجه قادر به دست زدن به بسیاری از وظایف است که به طور سنتی مورد نیاز انواع مختلف گیج سیستم.

هر انگشت از نرم های انسان نما دست ساخته شده است از یک انعطاف پذیر هیبریدی محرک پنوماتیک—یا FHPA. تحت فشار هوا درایوهای FHPA به خم شدن و ایجاد یک مدولار چارچوب جنبش که در آن هر رقمی حرکت به طور مستقل از دیگران است.

“سنتی تسمه سفت و سخت برای برنامه های کاربردی صنعتی به طور کلی ساخته شده از ساده اما قابل اعتماد ساختارهای سفت و سخت است که در تولید نیروهای بزرگ و دقت بالا و قابلیت تکرار صادق” کائو می گوید.

“پیشنهاد نرم انسان نما دست است نشان عالی انطباق پذیری و سازگاری در فهم پیچیده شکل و شکننده اشیاء در حالی که به طور همزمان حفظ سطح بالایی از سختی برای اعمال گیره قوی نیروهای خود را برای بلند کردن بارهای سنگین است.”

در اصل بهترین از هر دو جهان کائو توضیح می دهد.

هر دو سخت و نرم اجزای تشکیل FHPA ساخته شده در اطراف یک ساختاری منحصر به فرد ترکیبی از فعال مثانه هوا و استخوان مانند بهار هسته ای.

“آنها ترکیب مزایای استفاده از deformability سازگاری و انطباق نرم تسمه در حالی که حفظ خروجی بزرگ نیروی نشات گرفته از سفتی محرک” کائو می گوید.

او معتقد است این نمونه را می توان مفید در صنایع مانند چیدن میوه های خودکار بسته بندی, مراقبت های پزشکی, توانبخشی و جراحی رباتیک.

با فضای کافی برای تحقیقات آینده و توسعه این تیم امیدوار به ترکیب آن با پیشرفت های کائو اخیر کار را در اصطلاح “هوشمند” تسمه یکپارچه سازی چاپ سنسور در آوردن مواد. و ترکیب هیبرید پنجه با “نرم اسلحه” مدل های هدف محققان به دقت بیشتر به تقلید دقیق انسان است.

این مقاله به نظر می رسد در نرم رباتیک. اضافی نویسندگان از ایالت میشیگان و Beihua دانشگاه.

وزارت کشاورزی ایالات متحده-موسسه ملی غذا و کشاورزی یک MSU همکاری استراتژیک اعطای ملی علوم طبیعی پایه و چین و یک MSU راه اندازی اعطای ارائه بودجه.

منبع: دانشگاه ایالتی میشیگان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de