1 بیمار روشن, راز, چرا ‘خفا ویروس’ نوبت مرگبار

نادر ژنتیکی تغییر ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از مردم از سیتومگالوویروس یک ویروس شایع است که اغلب بدون علامت محققان گزارش.

گاهی اوقات به نام “نهان ویروس” سيتومگالوويروس (CMV) که می تواند به نوبه خود هسته از سلول های انسانی به کلیه به شکل حباب می گذارد تا 90 درصد از بزرگسالان است. اما برای اکثریت قریب به اتفاق افرادی که سیستم ایمنی بدن عملکرد به طور معمول آن را بی ضرر و یا در بدترین حالت باعث می شود تا یک تب یا گلو درد.

وجود دارد اما بسیار نادر موارد افرادی که دچار شدید و حتی کشنده عفونت CMV با وجود داشتن یک سیستم ایمنی است که به درستی کنترل دیگر میکروب ها.

مطالعه یک مورد از 54 سال, پیر مرد ایرانی, دانشمندان دریافتند تنوع ژنتیکی نادر است که ممکن است توضیح دهد که چگونه سيتومگالوويروس می تواند تبدیل به کشنده است.

یافته های منتشر شده در , The New England Journal of Medicine, اضافه کردن به یک در حال ظهور از نظر بیماری های عفونی نیست که تمرکز صرفا بر روی پاتوژن بلکه معتقد دقیقه تغییرات ژنتیکی در میزبان.

“غیر منتظره زندگی تهدید بیماری های عفونی است که توضیح داده شده توسط یک خطر بیافتد سیستم ایمنی بدن اغلب تبدیل به یک اختلال ژنتیکی می گوید:” محقق سرب ژان لوران Casanova رئیس St. Giles آزمایشگاه ژنتیک انسانی از بیماری های عفونی در دانشگاه راکفلر.

تهدید کننده زندگی سيتومگالوويروس

دانشمندان به مدت طولانی شناخته شده است که CMV می تواند catastrophically خطرناک برای افرادی که سیستم ایمنی بدن بیماری یا داروها را سرکوب و به جنین است که در سیستم ایمنی بدن است و نه فقط رتبهدهی نشده است آماده شده است.

در تقریبا هر کس دیگری که سیستم ایمنی بدن قادر به کنترل این ویروس قبل از آن طول می کشد نگه دارید.

“50 ساله و فردی که می میرند در چند سال اولیه عفونت با CMV? من تا به حال هرگز مواجه می شوند این صورت بود و نه حتی از آن شنیده می شود.”

اما در مورد غیر این صورت سالم مرد ایرانی, ویروس ثابت شده به طور غیر منتظره مرگبار. داود منصوری استاد دانشگاه شهيد بهشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمار, دکتر, به نام کازانوا در مورد پرونده مرموز: اگر چه بیمار دریافت درمان و به نظر میرسد که عملکرد سیستم ایمنی بدن خود را در وضعیت همچنان به بدتر. دو و نیم سال پس از تشخیص اولیه او از نارسایی تنفسی درگذشت.

منصوری یک دوست قدیمی می دانستند Casanova می خواهید برای بررسی. یک زندگی-تهدید عفونت CMV دانشمندان برآورد تاثیر می گذارد تنها یک در یک میلیون نفر سالم—این خیلی نادر است که محققان به سختی تا به حال شانس به آن را مطالعه.

“50 ساله و فردی که می میرند در چند سال اولیه عفونت با CMV? من تا به حال هرگز مواجه می شوند این صورت بود و نه حتی از آن را شنیده” کازانوا می گوید.

‘خطاهای ذاتی ایمنی’

برای پیدا کردن یک توضیح محققان توالی مرد پروتئین-برنامه نویسی ژن یا exomes. آنها دریافتند تغییرات در چند ژن—اما تنها یکی ایستاده بود: جهش در NOS2 و در نتیجه کوتاه و غیر کارکردی نسخه آنزیم شناخته شده به عنوان نیتریک اکسید سنتاز یا NOS2.

اگر چه نقش NOS2 در انسان واکنش سیستم ایمنی بدن است که به خوبی شناخته نشده است Casanova بلافاصله می دانست این بود که تصادفی پیدا کردن.

یکی دیگر از دانشمند او تا به حال شناخته شده است برای سال های بسیاری Carl F. ناتان در پزشکی ویل کرنل در حال پیشگام مطالعه NOS2 در موش سوری. ناتان به حال نشان داده شده است یک جزء حیاتی از ماکروفاژها سلول های ایمنی بدن که کشتن میکروب ها. موش بدون NOS2 بسیار مستعد ابتلا به ماوس نسخه از CMV.

بر اساس این یافته, کازانوا و همکارانش گمان می کنند که عدم NOS2 توضیح می دهد که چرا بیمار قادر به کنترل این ویروس به طور مشابه به موش انسان ممکن است نیاز به NOS2 برای مبارزه با CMV.

این یافته ها در نهایت ممکن است منجر به درمان های جدید برای موارد شدید CMV به عنوان غربالگری ژنتیکی روش برای شناسایی افرادی که در معرض یک ویروس است که آنها را تقریبا به طور قطع برخورد در برخی از نقطه در زندگی خود.

این کشف همچنین می افزاید: یکی دیگر از مثال به رشد گروه به اصطلاح ذاتی خطاهای ایمنی این تغییرات ژنتیکی که بر توانایی فرد برای مبارزه با یک بیماری عفونی. دانشمندان تا کنون شناسایی بیش از 400 جمله خطاهای ژنتیکی تصور رخ داده است به طور تصادفی در این دوره از تکامل است.

“آن گاه به گاه قیمت ما برای پرداخت تنوع ژنتیکی است که دارای سوخت انواع زندگی” کازانوا می گوید.

منبع: دانشگاه راکفلر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de