نهال گردو پدرو

این رقم مناسب کشت و کار برای مناطق معتدله است.میزان حساسیت این رقم به سرمای زمستانه زیاد است و بهتر است نهال آن در سال های اول کاشت، در زمستان پوشانده شود. گردو در مقایسه با سایر میوه های معتدله که معمولاً در خاک هایی با اسیدیته کم رشد می کنند ، به خاک خنثی نیاز دارد. زمین قابل کشت عمیق با حداقل عمق 1.5 متر و زهکشی مناسب بهترین انتخاب برای کاشت گردو است ؛ نهال های گردو ریشه های گسترده و عمیقی دارند و خاک حاصلخیز برای کاشت نهال گردو مناسب است. شاخه هایی که رشد قابل توجهی نشان داده اند ایده آل هستند زیرا این شاخه ها قلمه های سالم و خوبی تولید می کنند. واریته های گوناگون آن مناسب شرایط اقلیمی مختلف می باشد اما بطور کلی گردو پکان برای ازدیاد محصول، به گرمای زیاد تابستان نیاز دارد.گردو پکان تنها رقم از جنس گردوئیان است که نیاز سرمائی پائینی داشته و در مناطق نیمه گرمسیری، به خوبی رشد و نمو کرده و محصول مناسب با کیفیت بالائی تولید .

نهال گردو دیرگل در این حالت در طول فصل خواب ریشه رشد مناسبی داشته و به شرایط خاک باغ عادت می کند بنابراین در بهار بعد رشد بهتری خواهند داشت.۲-۵- کشت زمستانه:در مناطقی که سرمای زمستان زیاد است بهتر است پس از برطرف شدن خطر سرما در اواخر بهمن، اسفند و یا اوایل فروردین اقدام به کشت نهال شود. ولی قبل از آن بهتر است کمی با شرایط نگهداری و کشت هر نهال گردو آشنا شویم. نهال های بزرگ تر (درختان با اندازه پریمیوم) زودتر تولید گردو می کنند زیرا دارای ریشه های قوی تر و تنه بزرگتری هستند و از این رو قیمت بیشتری نیز خواهند داشت. این عناصر لازمه ی رشد بهتر و محصول باکیفیت تر خواهند بود .

نهال گردو در اصفهان
در این مقاله ، ما می خواهیم شما را با نحوه برش درخت گردو آشنا کنیم. چه زمانی از سال گردو آماده است؟ قلمه های آماده شده باید از جوانه مورد نظر شما فاصله کافی داشته باشند تا فضای کافی برای کاشت آنها در خاک وجود داشته باشد. از خاکی متوسط تا کمی درشت استفاده کنید تا آب به راحتی در آن نفوذ کند. اگر منطقه کاشت، آب و هوایی نزدیک به منطقه ضیاء آباد را دارد، کاشت این نهال از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود. قیمت نهال گردو فرنور و سایر ارقام را از ما بخواهید . برای گرده افشانی و باروری بهتر درختان گردو، بهتر است ۸ تا ۱۰ درصد درختان باغ ارقام گرده زا باشند. همچنین به گیاهچه ها اجازه می دهد تا آنجا که می خواهند رشد کنند و ریشه ها برای جذب مواد مغذی از گیاهان گسترش یابد. یک گلدان برای کاشت قلمه ها انتخاب کنید و محتوای آن را با خاک مخلوط و کمپوست بپوشانید.

نهال گردو 5 ساله
برای پرورش درختان خزانه ای فقط می بایستی از خاک شنی دارای زهکش استفاده شود. این امر به رفع سد فیزیکی گیاه برای ریشه زدن کمک می کند و ریشه ها می توانند به راحتی در خاک جوانه بزنند. بهتر است شاخه ای را که بهترین رشد را دارد برید ، بنابراین شاخه ای را که قبلا جوانه دارد انتخاب کنید. در این مناطق باد و طوفان های شدید می توان هم باعث اسیب زدن به تنه و شاخه و برگ tree، شود و هم باعث ریزش شکوفه های آن گردد. از آنجا که درخت در اواخر زمستان – اوایل بهار شروع به جوانه زدن می کند. گردو اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان ، لرستان ، اسرائیلی خوشه ای ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و …

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو قاضی جهان لطفا از صفحه ما بخواهید.