نحوه کار و مکانیزم جاروبرقی ها

وقتی نوشابه را از طریق نی میل می کنید ، از ساده ترین مکانیسم های مکش استفاده می کنید. مکیدن نوشابه باعث افت فشار بین پایین نی و بالای نی می شود. با فشار مایع بیشتر در پایین نسبت به بالا ، نوشابه به دهان شما فشار داده می شود.

https://www.bestreview.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C

این همان مکانیزم اساسی کار در جاروبرقی است ، اگرچه اجرا کمی پیچیده تر است. در این مقاله ، ما داخل جاروبرقی را بررسی می کنیم تا دریابیم که چگونه مکنده را هنگام پاکسازی گرد و غبار و زباله های خانه شما کار می کند. همانطور که خواهیم دید ، طراحی استاندارد جاروبرقی بسیار ساده است ، اما برای نظافت م effectivelyثر به مجموعه ای از اصول فیزیکی متکی است.

ممکن است شبیه یک دستگاه پیچیده به نظر برسد ، اما جاروبرقی معمولی در واقع تنها از شش جزء اصلی تشکیل شده است:

 

یک درگاه ورودی ، که ممکن است شامل انواع لوازم تمیز کننده باشد

یک پورت اگزوز

یک موتور برقی

فن

یک کیسه متخلخل

محفظه ای که شامل تمام اجزای دیگر است

 

وقتی جاروبرقی را به برق وصل می کنید و آن را روشن می کنید ، این چیزی است که اتفاق می افتد:

 

جریان الکتریکی موتور را فعال می کند. موتور به فن متصل است که دارای تیغه های زاویه دار (مانند پروانه هواپیما) است.

با چرخاندن پره های فن ، هوا را به جلو و به سمت درگاه خروجی فشار می دهند (نحوه عملکرد هواپیماها را بررسی کنید تا دریابید که علت این امر چیست).

وقتی ذرات هوا به جلو رانده می شوند ، چگالی ذرات (و در نتیجه فشار هوا) در مقابل فن افزایش یافته و در پشت فن کاهش می یابد.

این افت فشار پشت فن درست مانند افت فشار در نی است وقتی از نوشیدنی خود جرعه می نوشید. سطح فشار در ناحیه پشت فن پایین تر از سطح فشار خارج از جارو برقی (فشار هوای محیط) قرار می گیرد. این باعث ایجاد مکش ، یک جاروبرقی جزئی ، در داخل جاروبرقی می شود. هوای محیط خود را از طریق درگاه ورودی به داخل جاروبرقی هل می دهد زیرا فشار هوا در داخل جاروبرقی کمتر از فشار خارج است.

 

تا زمانی که فن در حال کار است و گذرگاه از طریق جاروبرقی باز است ، جریان مداوم هوا از طریق ورودی ورودی و خروجی خروجی جریان دارد. اما چگونه جریان هوا هوا خاک و بقایای فرش شما را جمع آوری می کند؟ اصل اصلی اصطکاک است.

 

برس و کیف جاروبرقی

جاروبرقی های عمودی معمولاً دارای برس های چرخشی در قسمت زیرین هستند تا خاک را از روی فرش برطرف کنید. برس ها ممکن است توسط موتور خلاء یا به سادگی توسط جریان هوا بچرخند.

جاروبرقی های عمودی معمولاً دارای برس های چرخشی در قسمت زیرین هستند تا خاک را از روی فرش برطرف کنید. برس ها ممکن است توسط موتور خلاء یا به سادگی توسط جریان هوا بچرخند.

در قسمت آخر ، مشاهده کردیم که مکش ایجاد شده توسط فن گردان جاروبرقی جریان جریانی از هوا را ایجاد می کند که از طریق ورودی ورودی و پورت خروجی خارج می شود. این جریان هوا درست مانند یک جریان آب عمل می کند. ذرات متحرک در حین حرکت با هرگونه گرد و غبار یا آوار سایش می مالند و اگر زباله ها به اندازه کافی سبک و مکش به اندازه کافی قوی باشند ، اصطکاک مواد را از داخل جاروبرقی عبور می دهد. این همان اصل است که باعث شناور شدن برگها و بقایای دیگر در نهر می شود. برخی از طرح های خلاء دارای برس های چرخشی در ورودی ورودی هستند که گرد و غبار و خاک را از روی فرش دور می کند تا بتواند توسط جریان هوا جمع شود.

 

وقتی هوای پر از خاک به درگاه خروجی راه پیدا می کند ، از کیسه جاروبرقی عبور می کند. این کیسه ها از مواد متخلخل بافته شده (معمولاً پارچه یا کاغذ) ساخته شده اند که به عنوان فیلتر هوا عمل می کند. حفره های ریز داخل کیسه به اندازه ای بزرگ هستند که اجازه عبور ذرات هوا را می دهند ، اما بسیار کوچک هستند تا اکثر ذرات کثیف از آن عبور نکنند. بنابراین ، هنگامی که جریان هوا به داخل کیسه می رود ، تمام هوا از طریق مواد حرکت می کند ، اما خاک و زباله در کیسه جمع می شود.