مشاهده ی تصاویر دوربین هایک ویژن در مانیتور و تلوزیون

گاهی اوقات پیش می آید که یک فرد می خواهد تصویر دوربین های مداربسته را فقط و فقط به صورت زنده یا live مشاهده کند و تمایلی به ضبط تصویر ندارد. به طور مثال فردی فقط می خواهد بداند که پشت در پارکینگ چه کسی ایستاده تا در صورت آشنا بودن، در پارکینگ را باز کند. اگر فرد بخواهد فقط به صورت زنده تصاویر دوربین ها را مشاهده کند، دیگر نیازی به دستگاه های ضبط کننده ی ان وی آر و دی وی آر نمی باشد و می توان دوربین های مداربسته را به صورت مستقیم به مانیتور یا تلوزیون متصل نمود و تصاویر دوربین را مشاهده کرد.

نوع تکنولوژی دوربین مداربسته

اگر بخواهید دوربین مداربسته را به صورت مستقیم به تلوزیون یا مانیتور متصل کنید، ابتدا باید بفهمید که دوربین مداربسته مورد نظر دارای چه نوع تکنولوژی می باشد. چون که تکنولوژی بکار رفته جهت اتصا مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور یا تلوزیون می تواند موضوع مهمی باشد.

به طور مثال اگر که تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ HD-TVI ، HD-CVI و AHD باشد، این امکان وجود ندارد که بتوان دوربین را به صورت مستقیم به مانیتور متصل کرد و واجب است برای متصل کردن دوربین ها به مانیتور یک دستگاه جانبی را قرار دهید.

اما اگر دوربین مداربسته مورد نظر دارای تکنولوژی CVBS  باشد، دیگر این کار مشکل نخواهد بود و می توان دوربین ها را به صورت مستقیم به مانیتور و تلوزیون متصل کرد.

در حال حاصر تقریبا تمامی دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن دارای تکنولوژی CVBS می باشند و شما به راحتی می توانید دوربین های مداربسته را به صورت مستقیم به تلوزیون و مانیتور متصل کنید.

تجهیزاتی که لازمه ی اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور یا تلوزیون می باشد

در ابتدا باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید دوربین های مداربسته را به صورت مستقیم به تلوزیون متصل کنید نیاز به تجهیزات دیگری هم دارید تا این امر محقق شود. در ادامه شما را با این تجهیزات آشنا می کنیم.

·         کابل کواکسیال ترکیبی: با استفاده از این کابل می توانید سیگنا های تصویر و برق را به صورت همزمان انتقال دهید.

·         اتصال فیش BNC: فیش BNC می بایست در هر دو طرف کابل متصل شود.

·         مبدل فیش BNC به فیش RCA: برای اتصال دوربین مداربسته باید از طریق این مبدل فیش BNC را به RCA جهت وصل کردن به تلوزیون استفاده کرد.

·         آداپتور برق: با استفاده از این آداپتور مب توانید برق دوربین های مداربسته را تامین کنید.

روش اتصال دوربین مداربسته هایک ویژن با تکنولوژی CVBS به تلوزیون

·         در مرحله اول می بایست دوربین مداربسته را در جای مناسب نصب کنید.

·         سپس در مرحله ی بعدی باید کابل کواسیال دوربین را از طریق فیش  BNC به آن متصل کنید.

·         بعد از آن باید منبع تغذیه یا همان آداپتور برق را به دوربین متصل کرد. برای این کار می توانید از کانکتور های P4 استفاده کنید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که قطب های مثبت و منفی آداپتور به درستی متصل کرده تا آسیبی به دوربین وارد نشود.

·         سپس بعد از انجام تمام این مراحل می بایست دوربین را با استفاده از مبدل BNC به RCA به تلوزیون متصل کرد.

·         و در آخر شما باید تلوزیون را روشن کنید و روی ورودی AV بزنید تا صدا و تصویر دوربین را بتوانید مشاهده کنید.

منبع : تصاویر هایک ویژن در ویجیاتو